MIĘDZYNARODOWE TARGI REHABILITACJI I FIZYKOTERAPII W ŁODZI

MIĘDZYNARODOWE TARGI REHABILITACJI I FIZYKOTERAPII W ŁODZI

11 wrzesień 2016

W dniach 22-24 września  odbędzie się w Łodzi dwudziesta czwarta edycja Międzynarodowych Targów Medycyny Fizykalnej  i Rehabilitacji  REHABILITACJA.

 Targi REHABILITACJA to pokaz nadchodzących trendów, unikalnych produktów
i  światowych liderów. Przegląd i możliwość testowania najnowszego sprzętu dedykowanego profilaktyce i diagnostyce rehabilitacyjnej. Prezentacja nowatorskich terapii z użyciem nowych technologii. Konferencje naukowe prowadzone przez światowej sławy prelegentów,  warsztaty nowoczesnych metod terapeutycznych, spotkania towarzystw naukowych, prelekcje dla rodziców.

Najnowocześniejszy sprzęt, m.in. system do ciągłej i kompleksowej rehabilitacji pacjentów, którzy utracili funkcje chodu. Robot pionizujacy dla dzieci, mobilna kriokomora. Nowoczesne terapie takie jak T-Care - Diatermia oporowo-pojemnościowa do terapii celowanej,  która zmniejsza  stany zapalne, ból i obrzęk.

Podczas tegorocznych wydarzeń targowych odbędzie się konferencja dotycząca wykorzystania komórek macierzystych w rehabilitacji i ortopedii, cykl warsztatów i spotkań dedykowany medycynie sportowej m.in. biomechanika stawu skokowego w sporcie
i rekreacji ruchowej, zastosowanie masażu tkanek głębokich przy kontuzjach biegaczy. Ponadto w programie certyfikowane kursy, spotkania specjalistów z branży, scena prezentacji targowych. Warsztaty i seminaria dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.